Elitarne wrażenia smakowe, czyli uroki kawy speciality

W ostatnich latach mamy dostęp do coraz większej ilości rodzajów kawy. Warto wśród nich wyróżnić kawy speciality, czyli mówiąc prościej – kawy z najwyższej półki. W przypadku tego rodzaju kaw wysoka jakość nie jest bynajmniej jedynie sloganem reklamowym, ponieważ o przynależności kaw do tej kategorii decyduje ocena ekspertów. O wysokiej jakości kaw speciality świadczy fakt, że w trakcie mistrzostw świata baristów używa się tylko wyłącznie ich! Obecnie te elitarne kawy można łatwo zakupić na przykład za pośrednictwem sklepów internetowych. Co sprawia, że kawy speciality warte są swoje ceny? Tego będzie można się dowiedzieć z tego artykułu!

Przede wszystkim, kawy speciality tworzone są z ziaren o bardzo niewielkiej ilości wad, rosnących w ściśle określonych mikroklimatach. Oznacza to, że w przeciwieństwie do masowo produkowanej kawy, można ją pić po kilka razy dziennie bez obawy o zdrowie układu pokarmowego. Co więcej, kawy speciality mają zazwyczaj na tyle słodki i delikatny smak, że nie wymagają słodzenia, są więc świetne dla osób, które pragną ograniczyć spożycie cukru właśnie.

Wysoka jakość kaw speciality wynika również z faktu, że powstają one ze świeżo palonych ziaren, które „leżakują” najwyżej kilka tygodni. Ważne jest również to, że tego rodzaju kawa jest dostarczana do palarni zazwyczaj bezpośrednio przez farmerów, którzy dzięki temu mogą liczyć na lepsze wynagrodzenie za wykonaną pracę. Uzyskane w ten sposób środki wykorzystywane są do ulepszenia procesu wydobycia oraz inwestycji w zrównoważony rozwój.

Kawy speciality są także idealne dla osób, które chcą zakosztować dużej ilości interesujących smaków. O ile bowiem masowo produkowane kawy niewiele różnią się od siebie smakiem, to w kategorii speciality znajdziemy ogromną różnorodność aromatów i smaków z wielu różnych stron świata. Dlatego wchodząc w świat kaw speciality, można liczyć na mnóstwo interesujących smakowych odkryć! Na tej stronie można znaleźć bardzo szeroki wybór wyśmienitych kaw speciality, które zadowolą gusta nawet największych smakoszy.